Klimatizace topí a nechladí.

Interier, sedačky, palubní deska...
Odpovědět
Marekfiat
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 23
Registrován: 18 úno 2021, 18:33
Bydliště: Rotava

Klimatizace topí a nechladí.

Příspěvek od Marekfiat »

Čau všem..vylezlo slunko a já zapnul klimatizaci a místo toho aby chladila tak fouká teplý horký vzduch..můžete mi někdo napovědět co by to tak mohlo být? Například málo chladící kapaliny,vadný kompresor, čidlo teploty? Děkuji všem co pomůžou.


Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace topí a nechladí.

Příspěvek od Dawid »

Nevim, zda na toto nebyla oprava softwaru.
Ale obcas se mi to taky stane, i LOW fouka nejteplejší vzduch. Staci otocit koleckem na MAX a zpět.
Obrázek
Marekfiat
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 23
Registrován: 18 úno 2021, 18:33
Bydliště: Rotava

Re: Klimatizace topí a nechladí.

Příspěvek od Marekfiat »

Já jsme zapnul a vypnul vyhřívání předního a zadního okna a klima pak běžela normálně..takže myslíš že přehráním nějakého softweru to bude cajk? Dá se někde zjistit kolik chladiva tam je?
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace topí a nechladí.

Příspěvek od Dawid »

Pokud chladi, je tam chladivo. Kolik ho tam je zjistis u doplneni. Jinak asi ne.
Jj sw, vim, ze to nekdo resil. Zkus se poptat ve fiatu, nikdo jiny to nebude umet.
Obrázek
Uživatelský avatar
chrener
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 706
Registrován: 04 bře 2020, 09:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace topí a nechladí.

Příspěvek od chrener »

Marekfiat píše:
26 bře 2021, 15:32
Čau všem..vylezlo slunko a já zapnul klimatizaci a místo toho aby chladila tak fouká teplý horký vzduch..můžete mi někdo napovědět co by to tak mohlo být? Například málo chladící kapaliny,vadný kompresor, čidlo teploty? Děkuji všem co pomůžou.
Otázka znie či máš automatickú alebo manuálnu klimatizáciu.
Ak máš manuálnu treba overiť či je v systéme chladivo.
Pri automatickej je smerodatné nastavenie hodnoty vnútornej teploty, petože ak je vonku povedzme 15°C a ty máš teplotu povedzme na 16,5°C tak ani pri zapnutej klíme to chladiť nebude ak je interíér studený...
Skontrolovať senzor teploty interiéru...
Potom pri LOW musí chladiť čiže ak nechladí tak skontrolovať chladivo...
Obrázek
Jeep Renegade 1.4 MultiAir TURBO 127KW 75th Anniversary
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace topí a nechladí.

Příspěvek od Dawid »

@chrener Ano, při LOW musí chladit, ale už se mi několikrát stalo, že fouká nejteplejší a to na MAX. A můžeš nastavovat LOW, teplotu, ale nic nepomáhá. Musím vždy na HIGH a pak nastavit teplotu. Toto se stalo v létě, tedy interier byl ohřáty víc než požadavek na klimapanelu. V Tipu se vím, něco přehrávalo okolo klimy.
Obrázek
horst7
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 1
Registrován: 21 lis 2023, 20:16

Re: Klimatizace topí a nechladí.

Příspěvek od horst7 »

Zdarec fiaťáci, koupil jsem si Tipo s poruchou dig. klimy s tím, že fouká jenom horký vzduch. Na tomto fóru jsem se nic nedozvěděl, tak popíšu moji opravu. Na pravé straně u kastlíku je krokový motor na ovládání klapky na horký a studený vzduch (nemusí se nic odkrytovávat, jde tam pěkně vidět). Motor se nehýbal. Zahýbal jsem s ozubením, jestli není prasklá spojka. Vypojil konektor a znovu zapojil. Po tomto zásahu se začal krokový motor otáčet do správných poloh. V první chvíli jsem neřešil jestli funguje kompresor klimatizace. Pokud fouká jenom teplý vzduch, tak je to tím, že je špatně něco s regulací (průtokem vzduchu). Kdyby nefungoval kompresor, tak by foukal horký vzduch, nebo vlažný vzduch podle okolní teploty při regulaci teploty na ovladači teploty. Shrnutí-buď byla zaseknutá klapka, nebo jen špatný kontakt na konektoru.
Snad jsem někomu poradil a ušetřil peníze za opravu, tak jak sobě.
Odpovědět