štart prebehne pekne rychlo, otačky zahrievacie 1500, ale po sekunde začnu kolísať otačky 1500-1000 tak poskakujú 5-6 sekund potom sa vratia na 1500, ak je vonkajšia teplota ale nižšia ako -4 tak motor sa zadusi a treba štartovať znova, ak je viac ako -10 tak aj 2x sa zadusi po sebe
firefly 1.0 kolisanie otačok po studenom štarte
firefly 1.0 kolisanie otačok po studenom štarte
zdravím, mal niekto takýto problem s 1.0 firefly:
štart prebehne pekne rychlo, otačky zahrievacie 1500, ale po sekunde začnu kolísať otačky 1500-1000 tak poskakujú 5-6 sekund potom sa vratia na 1500, ak je vonkajšia teplota ale nižšia ako -4 tak motor sa zadusi a treba štartovať znova, ak je viac ako -10 tak aj 2x sa zadusi po sebe
opakovane štarty su ale stále svižné bez problemov s prvotným naskočením motora, kolisanie sa pri druhom štarte zmieni ale prebehne samozrejme tiež ak prvýkrát zdochlo
lambda nová, sviečky v lete vymenene, benzín minutý do dna a natankovana plná nova nádrž ako vždy premiovy slovnaft, 3 zimy bez problémov štartovalo až tato štvrta zima ho trápi 
štart prebehne pekne rychlo, otačky zahrievacie 1500, ale po sekunde začnu kolísať otačky 1500-1000 tak poskakujú 5-6 sekund potom sa vratia na 1500, ak je vonkajšia teplota ale nižšia ako -4 tak motor sa zadusi a treba štartovať znova, ak je viac ako -10 tak aj 2x sa zadusi po sebe
- Dawid
- Moderátor

- Reactions:
- Příspěvky: 2235
- Registrován: 12 úno 2019 19:58
- Bydliště: Pardubice
- Kontaktovat uživatele:
Re: firefly 1.0 kolisanie otačok po studenom štarte
auto ma 33000, sviečky maju pol roka, naskakuje aj chyba motora P0172 silna palivova zmes, vymazali ju vraj len zblbla lambda, o mesiac zase naskočila chyba motora, vymenili lambda sondu vymazali chybu, o mesiac zase naskočila chyba, otačky poskakuju pri studenom štarte vždy ale v servise si nedaju namahu počkať do druheho dňa
štart po hodine dvoch od odstavenia je v pohode... :-/
Re: firefly 1.0 kolisanie otačok po studenom štarte
Asi se zeptám hloupě, ale má to dost vzduchu? Nemůže tam být nějaká nečistota v sání? Jak vypadá filtr vzd?
Je to jen teoretický nápad, ale zkontroloval bych to.
Ještě mě napadá, na starších UNO 1500 byl termostat v sání, řídil teplotu nasávaného vzduchu tady to asi bude elektricky, ale ty dvě cesty vzduchu (teplý od motoru a studený) tu budou taky.
Je to jen teoretický nápad, ale zkontroloval bych to.
Ještě mě napadá, na starších UNO 1500 byl termostat v sání, řídil teplotu nasávaného vzduchu tady to asi bude elektricky, ale ty dvě cesty vzduchu (teplý od motoru a studený) tu budou taky.
Fiat Tipo Kombi MY21 1,0 T FireFly 100k LIFE



