Stop & start

Motor, převodovka, cukání...
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stop & start

Příspěvek od Dawid »

Uz jsem to taky slysel, ze se tak chova.. Pak jedine vypnout uplne a kabel pripojit zpet


Obrázek
kosa58
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 12
Registrován: 11 srp 2021, 14:28
Bydliště: Brno-venkov

Re: Stop & start

Příspěvek od kosa58 »

Ahoj,chlapci Tipaři,jsem tu pár dní a snažím se tu pochytit něco zajímavého jak vylepšit mého miláčka......Ale..tato diskuze o SS systému mě tedy vůbec neuspokojila....Každý není odborník a nikdo to tu nepopsal po lopatě i pro laika...Od začátku až na konec.Mohl by to tu prosím někdo popsat jednoduše a srozumitelně aby mi to někdo kdo tomu rozumí odpojil?Nejde o to vypnout SS...ale co dál...to debilně inteligentní dobíjení,co ničí baterii...Musí se nějak upravit dobíjecí napěti či co..ale to přece každý nedokáže...zásah do elektroinstalace vozu se mi moc nelíbí...
Někdo tu píše i problémy když se odpojí konektor na baterce....nefunguje to..či ono...to bych nerad...aby byly problémy...Přece s tím už někdo z vás jezdí nějakou dobu a ví co a jak...
Taky bych rád slyšel,kdo byl na STK..a jak dopadlo..když má odpojený SS systém...dovedu si představit tu buzeraci..pane...vám nefunguje ten geniální start stop systém...neprošel jste.
Taky se píše,že baterie nevydrží víc jak 2...3...roky u nových aut...jak dlouho jezdíte vy s novou baterkou?
Děkuji...
Fiat Tipo sedan,černá,1,4 70kw,Mirror
Uživatelský avatar
chrener
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 706
Registrován: 04 bře 2020, 09:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stop & start

Příspěvek od chrener »

Tak ako sa dá vypnúť S/S tak isto ide deaktivovať IAM... Pri STK neskúšajú funkčnosť SS systému pretože súvisí s xy premennými aby fungoval správne (napätie batérie, teplota motora, zaťaženie systému atď.) Ak nesvieti žiadna kontrolka a ECU je bez chýb nevidím v tom problém...
Obrázek
Jeep Renegade 1.4 MultiAir TURBO 127KW 75th Anniversary
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stop & start

Příspěvek od Dawid »

Jediný správný vypnutí S&S je diagnosticky, kdy pak nesvítí chyba, nezvedne se volnoběh. Ano lze odpojit i konektor na baterce, ale není to ono.

Úprava napětí aní zásahy do elektroinstalace se nedělají. Na STK se tento systém netestuje, protože jak píše kolega, je x proměnných pro správnou fci a to nejsou schopni ověřit. A pokud je vypnuto pomocí odpojeného konektrou na baterii, není nic jednoduššího než ho na TK zase připojit, aby byly kontrolky zhasnuté.
Obrázek
kosa58
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 12
Registrován: 11 srp 2021, 14:28
Bydliště: Brno-venkov

Re: Stop & start

Příspěvek od kosa58 »

No děkuji za rady,ale to jsem pořád na tom samém...vypnout diagnosticky...a to je co?Respektive to umí udělat kdo?Za kým s vozem mám jít...a rád bych měl zkušenosti těch co už s tím takto jezdí...není tu nikdo takový?A jak to že se nemusí nikam zasahovat...vždyť se všude i tu píše že když se vypne SS tak auto pořád dál špatně dobíjí baterii a brzy se zničí...tak se musí nějak upravit to dobíjení,ne??
Pořád je dost otázek,na které tu nikdo neodpověděl..
Autoelektrikářů je poměrně málo a nerad bych jezdil do Fiatservisu řešit něco v elektrice....oni tomu taky moc nerozumí....
Fiat Tipo sedan,černá,1,4 70kw,Mirror
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stop & start

Příspěvek od Dawid »

Fiat servis to neudela. Delam to napriklad ja, uz jsem vypnul nekolik aut. Auto se pak chova jako bez SS. Lze vypnout i IAM. V elektrice se nemusi upravovat vubec nic a auto pak dobiji normalne. Co jsem meril, tak i po deaktivaci SS se dobijeni srovna.
Obrázek
Simisimons
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 1
Registrován: 09 čer 2023, 17:40

Re: Stop & start

Příspěvek od Simisimons »

Dobrý den, je tu prosím někdo kdo by mi uměl vypnout chytré dobíjení a S&S diagnostikou na Tipo Cross 1.6 multijet? Ideálně okolí Prahy. Děkuji
mirino
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 2
Registrován: 17 lis 2023, 08:43

Re: Star - Stop systém

Příspěvek od mirino »

Dawid píše:
24 zář 2020, 22:08
@Tony vypnuti systemu stop & start nabizi alfaOBD. Nemusis tedy odpojovat konektor z baterie. Po deaktivaci je nutne provest zarovnani proxi.

Kdyby jsi to chtel zkusit, stav se.
Zdravím, potreboval by som poradiť s deaktivácou
stop& štartu na mojom Tipe 1,4 T jet. r.v.2019. Spolu s mechanikom sme to napojili na Alfácku OBD, ale nenašli sme možnosť deaktivácie. V ktorej sekcii to treba hľadať? Dík za prípadnú radu. Keďže som zo žiliny, k tebe to mám trošku od ruky. 8-)
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stop & start

Příspěvek od Dawid »

V ALFAOBD je to v BodyComputer -> Změna Konfigurace -> Stop & Start
Obrázek
mirino
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 2
Registrován: 17 lis 2023, 08:43

Re: Stop & start

Příspěvek od mirino »

Popri štart- stope by som rád vyriešil i IAM, dá sa bloknúť aj to, alebo sa to zablokuje automaticky, po vypnutí štart-stopu?
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stop & start

Příspěvek od Dawid »

Dá se vyřadit i IAM.
Obrázek
Uživatelský avatar
chrener
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 706
Registrován: 04 bře 2020, 09:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stop & start

Příspěvek od chrener »

mirino píše:
19 lis 2023, 11:03
Popri štart- stope by som rád vyriešil i IAM, dá sa bloknúť aj to, alebo sa to zablokuje automaticky, po vypnutí štart-stopu?

Ahoj,
dá sa to odkódovať aj jedno aj druhé.
Dojdi a poriešime to...
Som z KE
Obrázek
Jeep Renegade 1.4 MultiAir TURBO 127KW 75th Anniversary
Delan
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 2
Registrován: 06 úno 2021, 23:41

Re: Stop & start

Příspěvek od Delan »

Ahoj, chci se zeptat jestli se s tím někdo setkal: Fiat Tipo 1,4 T-jet 88kW, 2019 - přes AlfaOBD deaktivovaný SS a IAM. Vše ok, jak se tu psalo, alternátor trvale nabíjí 13,8 V, ale teď jsem potřeboval odpojit baterku- připojím znovu a alternátor nenabíjel. Teprve po opětovné aktivaci a zase deaktivaci IAM v AlfaOBD i bez zarovnání proxy znovu nabíjí. Tak mě napadá, kdybych chtěl vyrazit někam na delší cestu a musel odpojit baterku nebo se něco stalo ,tak to abych si bral ještě s sebou kompl... :roll:
Uživatelský avatar
ondrik363
Junior
Junior
Reactions:
Příspěvky: 198
Registrován: 13 pro 2020, 07:53
Bydliště: Častkovce

Re: Stop & start

Příspěvek od ondrik363 »

Ako si prisiel na to, ze to po zapojeni baterky nenabija? Lebo IAM nema budiacu svorku DF a dobijanie zacne s oneskorenim po nastartovani, niekedy tomu pomozu zvysene otacky...Zakazanim funkcie S&S a IAM sa len prerusila komunikacia LIn Bus medzi alternatorom a BCM, IAM regulator presiel do recovery modu a mal by v pohode riadit dobijanie, nemalo by byt potrebne znova enabled/disabled IAM...
Fiat TIPO SW 1.6 mJET 88kw, DDCT
Lancia DELTA III 1.4 Tjet, 88kw, LPG M6
ex - Chrysler PT Cruiser 2.0, 104kw, LPG
ex - Fiat STILO 3dv, 1.6, 76kw, LPG
ex - Fiat CROMA 1.9 mJET, 110kw, AT6
ex - Opel OMEGA 3.2 V6, 160kw, AT4
ex - Opel OMEGA 2.5 V6, 125kw, M5
Delan
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 2
Registrován: 06 úno 2021, 23:41

Re: Stop & start

Příspěvek od Delan »

Mám v zásuvce zapalovače voltmetr, žádný usměrňovač tam nebude, jak jsem tu někde četl - jaké napětí v zásuvce, takové měřím multimetrem na baterce... Dnes jsem to zkusil znovu - odpojená baterka - nenabíjí - připojím AlfaOBD - IAM present - start - stop - IAM absent - a zase nabíjí. Potom jsem jel delší trasu a jakoby ta inteligentní funkce tam částečně zůstala - při volnoběhu a při jízdě a zmáčklém plynu dobíjí 13,8-14V, když pustím plyn a jedu z kopce tak povětšinou napětí vystoupá na 14,5-14,8V.
Odpovědět