Motor zhasne po naštartovaní

Motor, převodovka, cukání...
Odpovědět
Uživatelský avatar
bloode22
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 13
Registrován: 25 kvě 2022, 21:17

Motor zhasne po naštartovaní

Příspěvek od bloode22 »

Ahojte, mám Tipo sedan 1.4 70kw 2016, začalo mi robiť keď idem z práce poobede naštartujem a ako klesnú otáčky, tak motor zhasne, ale keď mu pridám trošku plynu, tak to nespraví a potom to už viac nepraví, keď sa niekde zastavím... Ráno na studený štart to tiež nespraví. Napichol som to aj na diagnostiku a nič tam nepíše ani keď motor zhasne nič nevypíše. Ďakujem za všetky rady. :)


Obrázek
Fiat Tipo 1.4 70kw sedan opening edition plus
Uživatelský avatar
marasula
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 22
Registrován: 08 čer 2021, 17:59

Re: Motor zhasne po naštartovaní

Příspěvek od marasula »

Ahoj. Napřímo neporadím , ale jestli diag. nepíše chybu tak jedině live data- teplotní čidlo ,snímač v sání, a další. A porovnávat v různých režimech. Hodně takových závad končí výměnou svíček nebo natankování u jiné pumpy :lol: Někdy stačí dobít baterku do plnejch.
Tipo Plus Kombi 1.4 atmo
Uživatelský avatar
bloode22
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 13
Registrován: 25 kvě 2022, 21:17

Re: Motor zhasne po naštartovaní

Příspěvek od bloode22 »

Začalo mi to robiť, ako som natankoval len klasicky ´´bio´´ 95 benzín kôli zdražovaniu, predtým som tankoval na Shellke ten lepši 95 alebo 100 oktánový... Sviečky som menil pred zimou Denso TT a aj novú baterku mám dokonca silnejšiu ako tam bola. :)
Obrázek
Fiat Tipo 1.4 70kw sedan opening edition plus
Uživatelský avatar
bloode22
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 13
Registrován: 25 kvě 2022, 21:17

Re: Motor zhasne po naštartovaní

Příspěvek od bloode22 »

Tak nakoniec pomohlo natankovať lepši benzín a samozrejme drahší a dal som aj aditívum pri tankovaní. :)
Obrázek
Fiat Tipo 1.4 70kw sedan opening edition plus
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2115
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor zhasne po naštartovaní

Příspěvek od Dawid »

To je stejné, jako když já natankuju lepší benzín. Prostě to jede divně. Jezdím jen obyč 95 a no problém. Teoreticky smazat autoadaptace
Obrázek
Uživatelský avatar
marasula
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 22
Registrován: 08 čer 2021, 17:59

Re: Motor zhasne po naštartovaní

Příspěvek od marasula »

Na lepší benzín taky pozor. Benzina a MOL mají ten 100 označený jako E10. samej ethanol. Raději tankuju 95 (E5) klasiku tam kde je výtoč a občas přidám VIF 8-)
Tipo Plus Kombi 1.4 atmo
lukula
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2020, 21:28

Re: Motor zhasne po naštartovaní

Příspěvek od lukula »

Ahoj.
Mám podobný problém.
Motor po nastartování cca 2x "houpne" jakoby se zadusí. Spíše když je teplo. Potom se to srovná a je klid. Někdy nejde přidat plně plyn. Nevíte co s tím. Nestává se to někomu. Prý chyba softwaru, která nejde opravit.
Uživatelský avatar
bloode22
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 13
Registrován: 25 kvě 2022, 21:17

Re: Motor zhasne po naštartovaní

Příspěvek od bloode22 »

Mne to tiež začalo robievať len teraz ako je teplo, podľa mňa za to môže ten ich super bio etanol... Aj na webe som čítal, že to nemá dobrý vplyv na motor a najlepšie je, že v zahraničí sa dá pohode natankovať stále 95 E5, len u nás na SvK musíme mať všade E10... V mojom okolí mám E5 možnosť jedine na Shellke alebo Slovnafte a aj to len drahý 100 oktánový... Budeme už len používať aditíva VIF ako naftáci... :)
Obrázek
Fiat Tipo 1.4 70kw sedan opening edition plus
Paaulooss
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 31
Registrován: 16 črc 2022, 20:33

Re: Motor zhasne po naštartovaní

Příspěvek od Paaulooss »

Svíčky.
Uživatelský avatar
bloode22
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 13
Registrován: 25 kvě 2022, 21:17

Re: Motor zhasne po naštartovaní

Příspěvek od bloode22 »

Sviečky som menil minulý rok pred zimou Denso TT (cca 5000km na nich), takže to asi nebude ono.
Obrázek
Fiat Tipo 1.4 70kw sedan opening edition plus
PaFiat
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 13
Registrován: 21 čer 2020, 13:47
Bydliště: Přerov

Re: Motor zhasne po naštartovaní

Příspěvek od PaFiat »

Zdravím.
Pokud chcete tankovat BA95 bez biosložky, zkuste aplikaci EuroOil. Je tam vidět, kde mají akutálně u EuroOilu závoz z Čepra bez biosložky. Tím nechci dělat reklamu vyloženě Eurooilu, ale je to zajímavé... Je to pod tlačítkem informace vpravo u konkrétního paliva


Obrázek
Jenic3k
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 64
Registrován: 31 srp 2020, 16:09

Re: Motor zhasne po naštartovaní

Příspěvek od Jenic3k »

Jo aplikace euroil a benzin bez bioslozky je fajn. Jinak tankuji benzina a nekdy i ONO a bez problémů 🤷‍♂️
Fiat Tipo combi 1.4 95k rv. 2017
WarMacher
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 3
Registrován: 19 led 2022, 23:32

Re: Motor zhasne po naštartovaní

Příspěvek od WarMacher »

bloode22 píše:
21 črc 2022, 20:54
Sviečky som menil minulý rok pred zimou Denso TT (cca 5000km na nich), takže to asi nebude ono.
Nevsimol si si ze s denso svieckami startovalo horsie? Mam sice 1.4 tjet , menil som sviecky uz 3 krat , z toho raz denso a motor mi zacal kolisat po starte, tak som dal spet NGK.... a este k tomu kolisaniu , tankujem iba benzinu/orlen 95 okt .... ked som daval shell , slovnaft hocico ine tak mi kolisali otacky po starte .... ked a neda tak dam ine ale vecsinou iba ten orlen a nemavam uz ziadne problemy zo studenymi startmi + sem tam aplikujem VIF.
Uživatelský avatar
chrener
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 716
Registrován: 04 bře 2020, 09:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor zhasne po naštartovaní

Příspěvek od chrener »

Ja dávam iba Denso a žiadny problém...
Ani s multiairom čo je vlastne t-jet...
Obrázek
ALFAROMEO Stelvio Quadrifoglio Verde 2.9BiTURBO 375KW Q4 Vesuvio
Uživatelský avatar
bloode22
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 13
Registrován: 25 kvě 2022, 21:17

Re: Motor zhasne po naštartovaní

Příspěvek od bloode22 »

WarMacher píše:
12 dub 2023, 12:56
bloode22 píše:
21 črc 2022, 20:54
Sviečky som menil minulý rok pred zimou Denso TT (cca 5000km na nich), takže to asi nebude ono.
Nevsimol si si ze s denso svieckami startovalo horsie? Mam sice 1.4 tjet , menil som sviecky uz 3 krat , z toho raz denso a motor mi zacal kolisat po starte, tak som dal spet NGK.... a este k tomu kolisaniu , tankujem iba benzinu/orlen 95 okt .... ked som daval shell , slovnaft hocico ine tak mi kolisali otacky po starte .... ked a neda tak dam ine ale vecsinou iba ten orlen a nemavam uz ziadne problemy zo studenymi startmi + sem tam aplikujem VIF.
Uvidím, ide leto, či mi to začne znovu robiť, teraz cez zimu mi ani raz nezhasol motor po naštartovaní. Ako občas som si všimol, že otáčky pokolísali, keď budem znovu meniť, tak skúsim NGK. Chodievam Slovnaft, Shell tankovať a občas dám VIF, ale premýšľam, že začnem chodiť na OMV tankovať, ale asi to bude to isté... :)
Obrázek
Fiat Tipo 1.4 70kw sedan opening edition plus
Odpovědět