Výměna rozvodu 1,4 95k

Motor, převodovka, cukání...
pozem
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 7
Registrován: 26 led 2021, 15:13

Re: Výměna rozvodu 1,4 95k

Příspěvek od pozem »

Teď jsem rozvody dělal po 5ti letech, cca 60 tisíc najeto, tekla vodní pumpa a byla načatá napínací kladka, tak jsem rád, že jsem to nechal udělat, jinak s autem jsem spokojen.


pozem
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 7
Registrován: 26 led 2021, 15:13

Re: Výměna rozvodu 1,4 95k

Příspěvek od pozem »

Dělal mi teď kamarád rozvody na tipo 1,4 70kw, auto jsem kupoval únor 2017, najeto 63000km, tekla vodní pumpa a napínací kladka byla také před smrtí, tak že radši dřív, než se to potká, značka původních rozvodů, bůh ví co, teď INA.
Uživatelský avatar
Emtec80
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 16
Registrován: 19 bře 2020, 10:36
Bydliště: Přerov

Re: Výměna rozvodu 1,4 95k

Příspěvek od Emtec80 »

Nebylo by špatné....pokud by byl někdo z členů tak hodný a dělal si rozvody sám....kdyby to zdokumentoval a hodil do sekce Návody aby ostatní věděli jak na to případně jestli to vůbec zvládnou
Uživatelský avatar
marasula
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 22
Registrován: 08 čer 2021, 17:59

Re: Výměna rozvodu 1,4 95k

Příspěvek od marasula »

Někdy je to časování pěkně rozhozený (a to i z výroby :twisted: ). Pokud se to dělá poctivě jak psal chrener tak zmizí různé problémy s volnoběhem, studeným startem, vibracema atd. Pokud ještě neměníte rozvody tak se to dá zjistit pomocí těch dvou píšťal co jsou v aretační sadě a aretací vačky. Nekontroluje se to v HÚ ale písty musí být všechny ve stejné úrovni.





Videa jsou s motorem jiného objemu , ale práce stejná. Aretační přípravky cca 700 Kč. Chystám se na svíčky , tak rovnou zkontroluji. Když to bude hozený dám pak foto.
Tipo Plus Kombi 1.4 atmo
WarMacher
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 3
Registrován: 19 led 2022, 23:32

Re: Výměna rozvodu 1,4 95k

Příspěvek od WarMacher »

Rozvody som menil pri 90 000 km 6rokov , stav remena bol dobry , este by vydrzal, vodna pumpa bola oslzena zo kontrolneho kanala (voda sa trochu stracala pri kupe vozidla) pripisujem to moc nasponovanej kladke remena ..... k vymene rozvodov , da sa to zvladnut aj doma bez pripravkov, sada ma vysla na cca70€ continental.
Ondrusak
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 11
Registrován: 19 kvě 2023, 10:48

Re: Výměna rozvodu 1,4 95k

Příspěvek od Ondrusak »

Ahoj, pročetl jsem toto téma a chtěl jsem vás poprosit, jestli by se mezi vámi zkušenými nenašla dobrá duše, která by mi za úplatu rozvody vyměnila? nebo doporučila ověřený servis poblíž Hradce Králové? Díky
Fiat Tipo combi 1.4 70kw
Standa002
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 1
Registrován: 07 led 2024, 13:33

Re: Výměna rozvodu 1,4 95k

Příspěvek od Standa002 »

Ahoj, hele.... Jak je řešeno časování druhé vačky, když při výměně rozvodového řemene se mění jen na vačce výfukové? Ta druhá je spojena pod ventilovým víkem řetízkem jako to má 1.6 hdi/1.5 HDi (kde to praská u nového)? Nebo tam je ozubené kolo na konci či jak to je? Nenašel jsem ani pořádnou dokumentaci toho motoru ...
Díkes za odpověď.
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvodu 1,4 95k

Příspěvek od Dawid »

Na druhé straně hlavy jsou vačky spojené ozubenými koly. Řemen je pouze na jednu vačku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
Martin Hudy
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 10
Registrován: 15 úno 2020, 22:06
Bydliště: Kosice

Re: Výměna rozvodu 1,4 95k

Příspěvek od Martin Hudy »

Ahojte, o rok v januari budem musiet menit rozvody. Tak mi povedal prijamci technik v predajni Fiat. Auto bude mat o rok najazdene 50000km a zaruka uz bude koncit. Cize v januari bude mat 5 rokov.
Neviete kolko to bude stat?
Fiat Tipo HB Lounge 1.4 70kw 2019
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvodu 1,4 95k

Příspěvek od Dawid »

Tak otazka je, kam to chces dat. Pokud do fiatu, cena bude vyssi. Spis bych se poptal v servisech okolo..

Cena za rozvodovou sadu neni velka. Cca do 1500-2000Kc to mas v dilech.
Obrázek
Odpovědět