firefly 1.0 benzin v oleji

Motor, převodovka, cukání...
Odpovědět
Johan
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 2
Registrován: 08 lis 2022, 16:53

firefly 1.0 benzin v oleji

Příspěvek od Johan »

Zdravím, chcem sa opýtať či ma aj niekto iný problém s pribudajúcim olejom v motore? Som z toho auta nešťastný už, pri 1900km mi hodilo auto do nudzoveho režimu motor bol preplnený olejom s benzinom, servis mi po 2 tyzdnoch vratili auto s vymenenym olejom a filtrom, spravili 100km jazdu olej nepribudol, ja som najazdil dalsich 400km za mesiac a olej bol opäť nad maximom, nasledne auto bolo 2 mesiace v servise, tak dlho trvalo technickej podpore az sa rozhodli motor vymenit za novy, No Bohužial novy sa bude spravať zjavne rovnako po 3500km v lete (vsetky jazdy dosiahli zohriatie), je zase na maxime, v zime to bude zrejme ešte horšie opäť :( jazdim kratke trasy do práce (5km) a mierne dlhšie mimo pracu (30km) Viem si predstaviť meniť olej koli kratkym trasam po 7000km ale nie po 500-3000km :-( funguje niekomu tento motor na kratke trasy bez problemov??? neviem čo mam robiť :(


Uživatelský avatar
chrener
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 706
Registrován: 04 bře 2020, 09:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: firefly 1.0 benzin v oleji

Příspěvek od chrener »

Typický priamovstrekový problém. Jazda na krátke vzdialenosti s podtáčanním motora končia presne takto... A následne ešte horšie...
S tým nič neurobíš... Resp. pokiaľ budeš jazdiť ako doteraz 5km (ani 30km nieje dlhá trasa)
Obrázek
Jeep Renegade 1.4 MultiAir TURBO 127KW 75th Anniversary
Johan
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 2
Registrován: 08 lis 2022, 16:53

Re: firefly 1.0 benzin v oleji

Příspěvek od Johan »

Tak snaď nebudu ľudia chodit do prace 50km obklukou, mal som predtym 10 rokov GP 1,3mtj tie iste cesty do prace a bez problemov aj v zime -20 par krat dokonca -30°C :( mylne som so myslel že benzin bude lepsi na kratke trasy :-/ keby som aj jazdil 25km do prace stejne dam za 15000 interval 300 studenych štartov, tak buď vyrabam auta alebo pendolina :-/ veď mam vybavu city ale motor transsibirsky expres....
Uživatelský avatar
Tony
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 73
Registrován: 15 zář 2020, 14:05

Re: firefly 1.0 benzin v oleji

Příspěvek od Tony »

Bohužel (pro Tebe) chrener má naprostou pravdu. Pro většinu přímovstřiků je takové provozování pomalá smrt. Daň za snahu snížit emise za každou cenu... Majitelé jinak (podle mého) velmi slušných Ssangyongů by mohli vyprávět. I proto jsem ještě koupil 1.4 FIRE, přestože dinosaurus.

To chrener : těch 30 km bych už považoval za OK, přece jen to je zhruba 30 minut chodu motoru ;)
Obrázek
Fiat Tipo SW Lounge 1.4 95k (City, Visibility, Safety, Comfort II) r.v.2020
Uživatelský avatar
chrener
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 706
Registrován: 04 bře 2020, 09:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: firefly 1.0 benzin v oleji

Příspěvek od chrener »

Tak v našej novej 500X je 1.0FireFly 88KW a takisto to riedi olej benzínom. Musím ho sem tam zobrať na dlhší výlet a snáď to bude v pohode...
Inak na litrový trojvalec to ide parádne!
Obrázek
Jeep Renegade 1.4 MultiAir TURBO 127KW 75th Anniversary
Uživatelský avatar
chrener
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 706
Registrován: 04 bře 2020, 09:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: firefly 1.0 benzin v oleji

Příspěvek od chrener »

Kto má ešte motor 1.0 FireFly???
Obrázek
Jeep Renegade 1.4 MultiAir TURBO 127KW 75th Anniversary
Uživatelský avatar
svobodala
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 7
Registrován: 15 kvě 2022, 19:37
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: firefly 1.0 benzin v oleji

Příspěvek od svobodala »

Zdravím, já vlastním Tipo s 1.0
Fiat Tipo HB 1.0 2022
jklupak
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 38
Registrován: 18 úno 2022, 11:01

Re: firefly 1.0 benzin v oleji

Příspěvek od jklupak »

Zdravím CHRENER Taky mám FireFly. V Tipu má sice míň koní, ale zase táhne odspoda a tak ho v otáčkách uškrtili, je to škoda, že nemůže být víc FIAT:) Jezdím jen 2h 160km dlouhé cesty a tak mi to žere olej jako "za starých časů". Cca max min na rysce odhaduji tak za 10000 až 15000 km. Nyní mám po výměně oleje asi 6000 km a jsem někde mezi ryskami. Bohužel nevím rozdíl objemu mezi min a max, hádám tak neco přes 0,5 až 1 l.
Obrázek
Fiat Tipo Kombi MY21 1,0 T FireFly 100k LIFE
Odpovědět