Garančné prehliadky

Odpovědět
PePo
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 13
Registrován: 21 říj 2020, 16:31

Garančné prehliadky

Příspěvek od PePo »

Zdravím Vás.
Nakoľko už atakujem hranicu 15000km (ostáva mi 30km), nedalo mi a trocha som začal študovať. Nikde v servisnej knihe, ani záručnom liste som sa nedozvedel aká je tolerancia najazdených km pri pristavení na garančnú prehliadku, t.z o koľko km môžem hranicu (v mojom prípade 15000km) prešvihnúť. Čo ma ale zarazilo bolo tvrdenie viacerých autorizovaných servisov, ktoré som obvolával. Kým jeden tvrdil, že to nemôže byť ani o 1km, v tom druhom mi zas tvrdili, že tolerancia je +-2000km (resp.+-2 mesiace), technik dokonca tvrdil, že je to uvedené aj v servisnej knihe, čo, ako som spomínal som nezistil. Aké skúsenosti mate vy?


Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od Dawid »

Ach jo... to co nektery servis dokaze tvrdit je az zarazejici.
Vubec bych si nelamal hlavu s tim, zda to o par km prejedu ci ne..
Auto ale informuje dostatecne dopredu ne?
Ale po prejeti 1000km interval zhasne.
Obrázek
PePo
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 13
Registrován: 21 říj 2020, 16:31

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od PePo »

Dnes som absolvoval prvnu garancnu prehliadku a chcem sa s vami podelit o sukesnoti. Prve prekvapenie nastalo, ked mi bolo oznamene, ze vymena oleja pri 15000km je len odorucana, nie povinna, ta sa ma previest podla vyrobcu az pri najazde 30000km, samozrejme som trval na vymene. Celkova cena prvej garancky sa teda vysplhala na 154€ (cca 4020czk), co som aj ocakaval. Uz od pohladu vidiet, ze vymena bola prevedena poctivo, ziadne dolievanie a pod.
Co ma ale zarazilo, bolo, ked som auto zo servisu pevzal a po prejazde dierami ci retarderu sa od prednej napravy zacal ozyvat neuveritepny buchot (nieco ako stare vymlatene tlmice, ulozenia alebo capy). Dialo sa to aj pri prejazde nerovnosti uplne minimalnou rychlostou asi 4kmh. Hned som teda auto otocil a smeroval spat do servisu. Bez vahania auto vzali do dielne. Po asi 15 min.cakani mi technik oznamil, ze ziaden problem nenasli a vsetko je v poriadku. Trval som teda na testovacej jazde s technikom. Cuduj sa svete....ticho, auto sa spravalo bez problemu, ako predtym. Podla slov technika mohlo dojst po opatovnom spusteni auta zo zdvihaku k zlemu dosadnutiu ulozeni co zvuk sposobovalo... Je to naozaj mozne, alebo mali snahu nieco zakryt? Inak nemozem na adresu servisu povedat nic zle, velmi ochotny a ustretovy pristup, bez akehokolvek reptania
jan.rajsner
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 5
Registrován: 28 lis 2021, 09:36
Bydliště: Králův Dvůr u Berouna
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od jan.rajsner »

Čeká mě prohlídka ve 30tis. km.
Předběžnou kalkulaci jsem dostal 6ti.kč
Jenic3k
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 63
Registrován: 31 srp 2020, 16:09

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od Jenic3k »

Tak olej, filtry a mozna i svicky.Na autorizovany servis to je normalni cena.
Fiat Tipo combi 1.4 95k rv. 2017
Foligno
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 57
Registrován: 30 čer 2021, 17:43
Bydliště: na prajzke

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od Foligno »

Pěkné téma a já se zeptám taky. Tipo mám dneska 25 měsíců. Nalítáno mám 42tkm. Byl jsem na dvou garančkách.
Protože na mně vyskočil servisní interval, i interval výměny oleje, napsal jsem mail do autorizáku ať se mi ozvou že mně čeká třetí garančka .
Ale čeká, když je záruka na auto 2 roky?
Jak to vlastně je?Musím ještě na garančky chodit do autorizáku nebo zkusit říct svému mechanikovi jestli by nevzal pod křídla i vlastně nové auto?
Foligno
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od Dawid »

V prvních dvou letech nemusíš ani do autorizaku a záruka platí.
Pokud chceš 24 +36 opravárenskou službu, musíš do autorizaku vždy. Od začátku.
Moje zkušenost je taková, ze za 6,5 roku bez závady a několik ušetřených tisícovek. Autorizak to nevidělo ani jednou..
Obrázek
Foligno
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 57
Registrován: 30 čer 2021, 17:43
Bydliště: na prajzke

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od Foligno »

Jo děkuju. Oni se mi ještě z AF centra neozvali, ono jde i o to, že na mně po startu vyskočí na displeji servisní interval+ teďkom ještě interval výměny oleje.
Je otázkou nakolik je pro neautorizák snadné/těžké tu hlášku vynulovat.
Foligno
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od Dawid »

Pro vynulování hlášení stačí kabel a AlfaOBD. Ten si klidně za ušetřené peníze proti autorizaku kup a výmaz sám.

Ale pokud mají nějakou novější diag, tak to smažou.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tony
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 73
Registrován: 15 zář 2020, 14:05

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od Tony »

Po dvou garančkách (měl jsem si radši ty prachy ušetřit) jsem už na autorizáky rezignoval... Větší hovada aby člověk pohledal. Už to budu řešit sám a s tím souvisí můj dotaz (na Dawida) - Ty umíš vynulovat hlášku?
Obrázek
Fiat Tipo SW Lounge 1.4 95k (City, Visibility, Safety, Comfort II) r.v.2020
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky

Příspěvek od Dawid »

Ano, nuluji si to sám. Takže pokud si to uděláš a stavíš se, vynulujeme.
Obrázek
Odpovědět