Křídlo na kufr a velikost kol.

Nápravy, kola, řízení...
Odpovědět
kosa58
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 12
Registrován: 11 srp 2021, 14:28
Bydliště: Brno-venkov

Křídlo na kufr a velikost kol.

Příspěvek od kosa58 »

Zdravím všechny kolegy Tipaře a majitele těchto krásných vozů.Jsem tu teprve druhý den a nevím kam dřív....Tipo mám od podzimu,tedy necelý rok,bohužel jsem trošku nemocen a mám najeto jen 5500km...samozdřejmě bez problémů.Mám 1.4 70kw.Sedan.Ale od prvního okamžiku řeším dvě věci,komfort a tichost jízdy....a křídlo na víko kufru.Zatím jsem tady nenašel nikoho,kdo by měl na kufru křídlo.A to mě dost překvapilo...Já už je mám od počátku doma,nalakované v barvě vozu a čekám co s tím.Problém je pochopitelně v hmotnosti křídla a proto už jsem vyměnil teleskopické vzpruhy kufru...Origo maj 110N a já dal 210...je to lepší ale nejsem si jist že to uzvedne víko i s křídlem.Někdo tu psal,že dal 310N a je to moc...jde to těžko zavírat.
Křídlo má homologaci,tak na STK by snad nemusel být problém...i když dnes jeden neví...buzerace vládne společností...
Jistě se ptáte proč křídlo....odpověď je jednoduchá...protože je to o 1000 procent krásnější automobil...jiný význam to nemá.
Měl jsem 20 let Octu 1.....a s křídlem samozdřejmě...Křídel je hodně ale tyto dvě co jsem měl na O1 a na Tipo jsou nízká..umírněná a krásně dotváří zadeček vozu.Bohužel křídlo se musí přišroubovat čtyřmi šrouby M5 tzn udělat díry do víka a proto mi to origo servis nechtěl namontovat....že bych ztratil záruku na víko kufru...ovšem,co je jim po tom...já po nich nic nechci.
Druhý problém je v kolech...mám tam 16ti palcové disky...205/55/16....a zdá se mi to oproti O1 tvrdší...a že cítím každý kamínek a nerovnost...
15ctky 195/65...jsem měl 20 let na O1 a naprostá spokojenost....
Myslím si že s menšími koly a vyšší gumou by to mělo být tišší a komfortnější...já nejsem závodník a jezdím v pohodě...
Auto jsem si nechal v Brně kompletně odhlučnit,polepili zevnitř celé auto ,podběhy,podlahu,strop,dveře,kufr,kapotu,torpédo...
Uvítám vaše připomínky nápady a rady....


Fiat Tipo sedan,černá,1,4 70kw,Mirror
Uživatelský avatar
Jirka Mirror
Junior
Junior
Reactions:
Příspěvky: 132
Registrován: 04 lis 2020, 17:38

Re: Křídlo na kufr a velikost kol.

Příspěvek od Jirka Mirror »

Myslím,že 16 kola jsou tak akorát.
Taky záleží kolik máš najeto, ono to časem trochu změkne.
Když tak je zkus trochu upustit,klidně o 2-3 desetiny a uvidíš.
Taky dost záleží na měřáku kterým to měříš, dneska jsou dost nepřesný.
Fiat Tpo 1,4Tjet HB Mirror
modrá Venezia
Uživatelský avatar
alesh
Junior
Junior
Reactions:
Příspěvky: 264
Registrován: 15 pro 2019, 14:06
Bydliště: !!!

Re: Křídlo na kufr a velikost kol.

Příspěvek od alesh »

Tak s křídlem možná bude 1000x krásnější,ale s 15" bude zase 2000x hnusnější :lol:
O jakém křídle je řeč?
Socka
Obrázek
kosa58
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 12
Registrován: 11 srp 2021, 14:28
Bydliště: Brno-venkov

Re: Křídlo na kufr a velikost kol.

Příspěvek od kosa58 »

Stylla spoiler zadního víka Fiat Tipo...stačí zadat do vyhledávače...nevím jestli sem můžu dávat odkazy na stránky...2490kč...a je moc krásný líbilo se i v tom serviu kde mi to nenamontovali...snad je tam dáme s mechanikem v září...musel jsem ho přemlouvat...nikomu se do toho nechce...viko je dvojité a musí se vrtat...
Co se týče vzhledu 15 palcových kol...já s tím nemám problém,mě jde hlavně o komfort...jo pneu jsem zrovna včera upustil na 2,2..jak jsem měl na O1...naprosto stačí...auta jsou stejně těžká ..a na 2,5 to tlačit nebudu....koupil jsem dražší měřák,tak snad bude dobrej...
Fiat Tipo sedan,černá,1,4 70kw,Mirror
Uživatelský avatar
Jirka Mirror
Junior
Junior
Reactions:
Příspěvky: 132
Registrován: 04 lis 2020, 17:38

Re: Křídlo na kufr a velikost kol.

Příspěvek od Jirka Mirror »

Proč vrtat víko kufru?
Křídlo stačí přilepit lepidlem na čelní skla,hlavně použít černý aktivátor a křídlo v místě spoje obrousit od nátěru.
Vždycky jsem to takhle dělal a nikdy žádný křídlo neupadlo a držej do dnes.
Fiat Tpo 1,4Tjet HB Mirror
modrá Venezia
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Křídlo na kufr a velikost kol.

Příspěvek od Dawid »

Tohle je teda tvoje odhlučnení? https://www.ahifi.cz/clanky/detail/fiat ... kapoty.htm

Křídlo bych taky přilepil a nevrtal. Když to uděláš pořádně, tak to neupadne.
Obrázek
Tipotutam
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 19
Registrován: 28 črc 2021, 12:50

Re: Křídlo na kufr a velikost kol.

Příspěvek od Tipotutam »

Ty jo to odhlucneni je pecka. by me zajimalo jak moc je to odhlucneni poznat.
kosa58
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 12
Registrován: 11 srp 2021, 14:28
Bydliště: Brno-venkov

Re: Křídlo na kufr a velikost kol.

Příspěvek od kosa58 »

Odhlučnění logicky by to mělo být poznat ...ale kažý má jiné uši...v nižších rychlostech je to jasně poznat ale ve vyšších...už se mi zdá,že to není nic moc...to by fakt musel změřit hlukoměr...ale v autosalonu v TV to měřili na Škodovce...a bylo to opravdu o několik decibelú dole...
Taky se mi zdá,že jak je polepená střecha..tak se auto ani tolik nezahřívá..i když mám černou barvu..
A ještě....včera mi mechanik udělal perfektní nástřik spodku...silná vrstva nějakýho svinstva...ani jsem se nezeptal co to je...a je to perfektní!!
Zrovna jsem nechal vystříkat i dutiny.
A zase mám dojem,že se snížíla hlučnost....
Taky jsem upustil ty tvrdý 205/55/16.....na 2,2 a je to o mnoho lepší.....
Takže pětinásobná spokojenost!!
Fiat Tipo sedan,černá,1,4 70kw,Mirror
Jenic3k
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 63
Registrován: 31 srp 2020, 16:09

Re: Křídlo na kufr a velikost kol.

Příspěvek od Jenic3k »

Na kolik te to vše vyšlo?
Fiat Tipo combi 1.4 95k rv. 2017
kosa58
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 12
Registrován: 11 srp 2021, 14:28
Bydliště: Brno-venkov

Re: Křídlo na kufr a velikost kol.

Příspěvek od kosa58 »

Cena odhlučnění je podrobně rozepsaná výše v odkazu..asi 35000kč...ale může se odhlučnit jednak postupně..na etapy..a jednak se může odhlučnit jen něco....Mě zrovna když dělali střechu a byl strop dole,je jasné že jsem tam nechal plácnout i kameru...to je do 4000kč..podle kamery...
Nástřik spodku a dutiny...asi jak u kterého mechanika...mě to přišlo na 2300kč....
A po upuštění pneu na 2,2 je to mnohem lepší nebudu ani ty kola měnit za menší s vyšší gumou jak jsem původně chtěl......bylo by to přece asi 2000krát hnusnější :lol:
Dneska všichni tlakují pneu na velký tlaky a trpí tím komponenty podvozku a zvyžuje se hluk a drncání ....to nemám rád...jde mi o klidnou jízdu.
Fiat Tipo sedan,černá,1,4 70kw,Mirror
Jenic3k
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 63
Registrován: 31 srp 2020, 16:09

Re: Křídlo na kufr a velikost kol.

Příspěvek od Jenic3k »

Kdyby jsi chtel 16tky prodat za slušné peníze tak dej vědět 😀😀😀
Fiat Tipo combi 1.4 95k rv. 2017
kosa58
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 12
Registrován: 11 srp 2021, 14:28
Bydliště: Brno-venkov

Re: Křídlo na kufr a velikost kol.

Příspěvek od kosa58 »

No teď...když jsem si to rozmyslel,že... :lol: A takovou dobu jsem to chtěl vyměnit....
Fiat Tipo sedan,černá,1,4 70kw,Mirror
Odpovědět