Vzpera stabilizátora

Nápravy, kola, řízení...
Odpovědět
bllsck
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 6
Registrován: 06 bře 2020, 22:36
Bydliště: Košice

Vzpera stabilizátora

Příspěvek od bllsck »

Ahojte, pri cca 16000 km mi začalo v prednej náprave niečo praskať pri pohýnaní, pri zabrzdení a neskôr som prišiel na to, že sa to najviac prejavuje ak na mieste trocha prudšie pohýbem volantom zo strany na stranu. Po kontrole prednej nápravy som zistil, že sa jedná o plastové tyče/vzpery stabilizátora pri ktorých horný guľový kĺb nejde hladko ale sa zadrháva a práve ten spôsobuje pukanie. Vôľa tam nie je, iba to zadrhávanie. Dostal som tip, že tam postačí cez gumovú ochranu strieknuť s ihlou olej nech sa to premaže a nejakú dobu by sa tomu mala ešte predĺžiť životnosť, skúsil som, no zmena nenastala a aj tak som si medzi tým už objednal nové, značky RTS, nie je to nákladná položka tak uvidíme ako dlho vydržia. Už som to aj niekde čítal, že tieto vzpery odchádzajú pomerne skoro, aké sú vaše skúsenosti ?


Fiat Tipo Kombi, 2018, 1.6 MultiJet 88kw
Uživatelský avatar
hans55
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 117
Registrován: 30 bře 2020, 17:29
Bydliště: Česká Sibiř

Re: Vzpera stabilizátora

Příspěvek od hans55 »

Mám najeto 34tisíc a žádný problém :D Jestli myslíš tyčky stabilizátoru ("kosti") tak nejsou plastové, ale jen potažené.
Tipo kombi 1,4 T-Jet, 09/2017
Stilo 1,4 hatch 3dv. 2004
Stilo 1,6 kombi 2006 - Ex
Nejkrásnější pohled na Prahu je ve zpětném zrcátku
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzpera stabilizátora

Příspěvek od Dawid »

Opravdu nejsou z plastu? Ja mel za to ze tak jak vypadaji budou cele z plastu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzpera stabilizátora

Příspěvek od Dawid »

bllsck píše:
17 dub 2020, 08:48
Ahojte, pri cca 16000 km mi začalo v prednej náprave niečo praskať pri pohýnaní, pri zabrzdení a neskôr som prišiel na to, že sa to najviac prejavuje ak na mieste trocha prudšie pohýbem volantom zo strany na stranu. Po kontrole prednej nápravy som zistil, že sa jedná o plastové tyče/vzpery stabilizátora pri ktorých horný guľový kĺb nejde hladko ale sa zadrháva a práve ten spôsobuje pukanie. Vôľa tam nie je, iba to zadrhávanie. Dostal som tip, že tam postačí cez gumovú ochranu strieknuť s ihlou olej nech sa to premaže a nejakú dobu by sa tomu mala ešte predĺžiť životnosť, skúsil som, no zmena nenastala a aj tak som si medzi tým už objednal nové, značky RTS, nie je to nákladná položka tak uvidíme ako dlho vydržia. Už som to aj niekde čítal, že tieto vzpery odchádzajú pomerne skoro, aké sú vaše skúsenosti ?
Zkusil bych posadit za volant nekoho kdo bude tocit zleva doprava a sledoval pero, zda nedrhne/neskube v nem. Pokud ano tipnul bych spise horni ulozeni tlumice.
Obrázek
bllsck
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 6
Registrován: 06 bře 2020, 22:36
Bydliště: Košice

Re: Vzpera stabilizátora

Příspěvek od bllsck »

Myslím toto, podľa mňa je to komplet z plastu, vyzerá to tak.
Na 100% je toto problém, pretože ako som vravel, horný guľový čap stabiizátoru sa nehýbe hladko a to teda určite tak byť nemá, uvidím keď vymením, no zatiaľ som si na to nenašiel čas.

Obrázek
Fiat Tipo Kombi, 2018, 1.6 MultiJet 88kw
Uživatelský avatar
TipoLPG
Junior
Junior
Reactions:
Příspěvky: 196
Registrován: 15 pro 2019, 20:27
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vzpera stabilizátora

Příspěvek od TipoLPG »

Co mám já na autě je plastová, jen kloubky jsou kovové. Ale co sem koukal třeba na Kelly, tak jsou dostupné i klasické kovové, mají úplně stejnou délku 280 mm. Asi se to liší podle roku výroby nebo motorizace. Myslím že je úplně jedno co se tam dá, silonove pouzdro kloubu bude stejné. Plastové stabíky používá hodně automobilek.
Fiat Tipo l 1.4 T-jet LPG l 2018 l combi
Uživatelský avatar
hans55
Člen klubu
Člen klubu
Reactions:
Příspěvky: 117
Registrován: 30 bře 2020, 17:29
Bydliště: Česká Sibiř

Re: Vzpera stabilizátora

Příspěvek od hans55 »

https://www.automobilovedily24.cz/fiat/ ... 5B0%5D=442
Máte pravdu, může být i plast (ABS ?)
Tipo kombi 1,4 T-Jet, 09/2017
Stilo 1,4 hatch 3dv. 2004
Stilo 1,6 kombi 2006 - Ex
Nejkrásnější pohled na Prahu je ve zpětném zrcátku
schvabM
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 13
Registrován: 26 čer 2020, 07:22
Bydliště: Frýdek - Místek

Re: Vzpera stabilizátora

Příspěvek od schvabM »

Hlavně je úplně jedno jakou značku koupíš. Na Stilu to měnim co 6 měsíců. Kupoval jsem trw, moog, monroe, starline, febi. Naposled jsem koupil za 150 Kč polský Hart a drží zatím nejdéle.
Tipo SW 1.4 T-jet 2019
Uživatelský avatar
chrener
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 706
Registrován: 04 bře 2020, 09:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzpera stabilizátora

Příspěvek od chrener »

Tak tam daj MEYLE HD a máš pokoj...
Obrázek
Jeep Renegade 1.4 MultiAir TURBO 127KW 75th Anniversary
PePo
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 13
Registrován: 21 říj 2020, 16:31

Re: Vzpera stabilizátora

Příspěvek od PePo »

Ahoj.
Vyuzijem tuto temu na to aby som sa podelil o svoj ptoblem.
V poslednej dobe som si vsimol, ze pri prejazde vyssimi nerovnostami, hlave retardera sa z oblasti prednej napravy ozve neprijemne klepnutie...auto inak zehli nerovnosti pekne a bez pazvukov, taktiez aj mensie vytlky ci diery ostavju bez odozvy. Podla servisu a rychlej prehliadky je vsak vsetko v poriadku. Trval som na skusobnej jazde s technikom, no ako narokom sa vtedy zavada neprejavila hoc sme sa snazili akokolvek. Pri dnesnej jazde sa vsak klepnutie vratilo. Podla slov technika moze ist o klepnutie vyfukoveho potrubia o konzolu podvozku...avsak ked bude problem pretrvavat, mam sa vratit na detailnu prehliadku (takze na adresu autorizaku nemozem povedat nic zle). Mate niekto podobne skusenosti? Pripajam video, aj ked tam to tak vyrazne pocut nie je.
Najazd 15 000km
https://youtu.be/H1BhhbcdSaw
Uživatelský avatar
Dawid
Moderátor
Moderátor
Reactions:
Příspěvky: 2108
Registrován: 12 úno 2019, 19:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzpera stabilizátora

Příspěvek od Dawid »

Vyfuk o vzperu to 100% nebude. To by znelo jinak. Ikdyz jsem se snazil video pustit nekolikrat, tak ja to tam nemuzu postrehnout. Nicmene kosti jsou problem a vubec bych se nedivil, ze se ozyvaji.
Ja to vzdycky zkousel tak, ze jsem stojici auto rozhoupal ze strany na stranu.
Obrázek
Uživatelský avatar
marasula
Nováček
Nováček
Reactions:
Příspěvky: 22
Registrován: 08 čer 2021, 17:59

Re: Vzpera stabilizátora

Příspěvek od marasula »

Ahoj fšeci. První šla na levé straně v 13000 - vyřešeno reklamací a druhá na pravo ve 35000 , to už jsem koupil , je jich dost na výběr. Jo a jsou plastový , ne poplastovaný . Prodávají se i kovový stejné rozteče čepů ,ale to zas hrozí že se to vymlátí někde o kus dál , třeba na uložení stabiltyče a tam je blbej přístup :roll:
Tipo Plus Kombi 1.4 atmo
Odpovědět